شهرنوین

حسابداری

بررسی چالش های مدیریتی صنف پوشاک

صنعت پوشاک در ایران در 4 دهه گذشته توسعه یافتگی ملموسی را تجربه کرده است و همواره توانسته پاسخگوی نیازهای مصرف کنندگان محترم و مشکل پسند ایرانی باشد. در این صنف رشته های متفاوتی فعالیت می کنند و همچنین چالش های متعددی وجود دارد، این چالش ها عبارتند از: ثبت صحیح ورود و خروج کالا از انبار، صدور فاکتور برای مشتریان و تهیه گزارش از موجودی کالاهای مختلف.

اگر مدیریت کسب و کار فروشگاه پوشاک را برعهده دارید حتما سر ماه محاسبات فاکتورهای حسابداری شما را سردرگم کرده است. آیا با خود فکر کرده اید که بهتر است یک نرم افزار حسابداری برای مغازه خود تهیه کنید؟ تا بتوانید با سرعت بالا و دقیق با نرم افزار حسابداری پوشاک ، گزارشی از موجودی کالا، مانده حساب ها و یا خرید و فروش و سود و زیان خود را بدست آورید، ما به شما نرم افزار هما را پیشنهاد میکنیم.

یکی از مهمترین چالش مدیریتی صنف پوشاک، دسته بندی و گروه بندی کالاهای مختلف می باشد. در نرم افزار هما با توجه به تنوع کالاها، رنگ بندی و تنوع در سایزبندی کالاها، گروه بندی آنها را آسان کرده است و در تعریف کالا و خدمات توانسته است خصوصیات و ماهیت (پارامترهایی چون: نوع، جنس، رنگ و سایز و.. ) کالاها را تعریف کند. اما مهمترین چالش ثبت و نگهداری اطلاعات ورود و خروج کالا از انبار می‌باشد.

توجه به کنترل اطلاعات ورود و خروج کالا و داشتن اطلاعات به روز و صحیح از موقعیت مکانی و تعداد کالاها یکی از دغدغه های یک شرکت است. علاوه بر ثبت کالاهای ورودی و خروجی، می توانید سریال های هر کالا را کنترل و مدیریت نمائید. نرم افزار انبارداری هما با کاربری آسان امکاناتی را به وجود می آورد که باتوجه به‌ ماهیت وجود واحد انبار بعنوان یکی‌از مهمترین واحدهای موجود درشرکت، کلیه آمار مربوط به ورود و خروج کالاها تحت کنترل درآمده تابتوان یک واحد متمرکز انبار که‌ شامل خصوصیاتی از قبیل چیدمان متمرکز و منظم، کد گذاری کلیه کالاها و قطعات ونیز مستنداتی مبنی برکنترل اقلام ورودی یاخروجی از انبار را دارا باشد.

داشتن لیستی از موجودی انبار کالا به تفکیک سایز و رنگ و جنس و… یکی از ویژگی‌های یک مدیر موفق می‌باشد. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که، تهیه و نگهداری لیستی از موجودی دقیق کالاها به تفکیک پارامترهای تعریف شده از اساسی ترین ابزارهای مدیریتی در این صنف می‌باشد.

نیازهای صنف پوشاک عبارتند از:
- معرفی انواع پوشاک و لباس وکالاهای مرتبط بر اساس نام و مدل آنها
- معرفی چند انبار
- ثبت انبارگردانی
- امکان معرفی کالاها در گروه بندی مختلف
- امکان تعریف سطوح مختلف برای گروه بندیهای مختلف
- امکان صدور فاکتور با درنظر گرفتن دسته بندی و سطح بندی کالاها
- امکان تخصیص درصد تخفیف برای گروه ها و دسته بندی های مختلف پوشاک
- امکان تخصیص درصد پورسانت فروشنده در هنگام صدور فاکتور
- تهیه گزارش از کلیه اطلاعات کالاها
- امکان تهیه گزارش فروش به تفکیک روز و ماه و سال
- کنترل موجودی روی هر انبار
- امکان معرفی مشتریان
- امکان تهیه گزارش از بدهکاری و بستانکاری هر یک از مشتریان
- امکان معرفی فروشندگان و تخصیص پورسانت به هر یک از آنها
- امکان صدور فاکتور با درنظر گرفتن دسته بندی و سطح بندی کالاها
- صدور انواع فاکتور خرید و فروش، برگشت از خرید و فروش، ورود و خروج انبار، سفارش خرید و فروش، فاکتور رسید موقت و انتقال بین انبارها
- گزارش کاردکس کالاها و موجودی تعدادی و ریالی
- نمایش آخرین گردش کالا و انتخاب در هنگام صدور فاکتور
- تعیین حداقل و حداکثر قیمت خرید و فروش با قابلیت هشدار و یا عدم امکان صدور فاکتور
- اختصاص حداقل، حداکثر موجودی و نقطه سفارش برای کالاها
- امکان محاسبه سود هر فاکتور و مدیریت سود فاکتورها

بیشتر بخوانیم:
- تبیین رابطه تورم و رشد اقتصادی در ایران
- داده‌کاوی (Data Mining) چیست و چه کاربردهایی دارد؟
- مدیریت تولید و بهای تمام شدهکلیدواژه‌ها: صنعت پوشاک-خروج کالا-صدور فاکتور-تهیه گزارش-موجودی کالاهای-فروشگاه پوشاک-نرم افزار حسابداری-نرم افزار حسابداری پوشاک-سود و زیان-نرم افزار هما-خصوصیات و ماهیت-نرم افزار انبارداری هما-ورود و خروج کالاها-درصد پورسانت-گزارش فروش