شهرنوین

حسابداری

اپلیکیشن PWA چیست؟

حتما برای شما هم پیش آمده ... !
مدت زمانی که برای دانلود یک اپلیکیشن IOS و یا Android اختصاص می‌دهید، حتی اگر موفقیت آمیز باشد غالبا توام با چند بار ناکامی و اتلاف زمان همراه شده ... آرزو نمی کردید که "ای کاش خودش نصب می شد" یا " از نسخه‌ی تحت وب " استفاده می‌کردم به‌ جای اینکه درگیر نصبش باشم؟؟!!

وب اپلیکیشن‌هایی وجود دارند که اصطلاحا " رشد کننده " یا " پیش رونده " خوانده می‌شوند و با نام اصلی " Progressive Web Application " یا به اختصار PWA به این آرزوی دیرینه‌ی ما جامه‌ی عمل پوشانده‌اند. بدین گونه عمل می‌کنند که به‌جای مراجعه به AppStore و یا GooglePlay با هدایت کاربر به یک صفحه‌ی وب معمولی امکان درج نشان اپلیکیشن رو روی دسکتاپ (Home Screen) کاربر داده و بدون نیاز به نصب شدن، تجربه‌ی تقریبا کاملی رو از محیط کاری اختصاصی همانند اپلیکیشن های Native (محلی- بومی) به کاربر میدهند. حتی امکان ارسال نوتیفیکیشن Notification و دسترسی به دوربین، GPS و سایر منابع سخت‌افزاری رو هم دارند و رو به توسعه هستند.

از طرفی این موجودات، با توجه به اینکه کلا مبتنی بر وب و HTML طراحی شده‌اند، دغدغه به روز شدن و دانلود نسخه‌های بعدی رو از کاربر گرفتن ... تمام نسخه‌های نصب شده بر روی گوشی‌های مبتنی بر اندروید و آی او اس همزمان به روز خواهند شد.

بیشتر بخوانید:
- طراحی اپلیکیشن
- باشگاه مشتریان همدیگهکلیدواژه‌ها: اپلیکیشن-نسخه‌ی تحت وب- رشد کننده- پیش رونده-Progressive Web Application- PWA-محیط کاری اختصاصی- اپلیکیشن های Native- وب- HTML