شهرنوین

حسابداری

باشگاه مشتریان مبتنی بر تعهد مشتریان

این مدل از راه اندازی باشگاه مشتریان، برای کسب و کارهایی ایده آل است که نیاز به محصول یا خدمت آن کسب و کار بصورت دوره ای در مشتری وجود داشته باشد.

در این مدل از برنامه وفادارسازی مشتری، شما تعهدی را برای مشتری ایجاد می کنید و با مشتری توافق می کنید که در صورت انجام این تعهد حاضرید مزایا و امکانات ویژه ای را برای او در نظر بگیرید. مثلا اگر مشتری در طول 6 ماه متوالی هر ماه از شما بیشتر از مبلغ خاصی خرید کند، در باشگاه مشتریان شما در دسته مشتریان وفادار و به عنوان مشتری VIP محسوب شده و برای مدت یکسال پس از آن، شما حاضرید برای او ماهانه پنجاه هزار تومان اعتبار هدیه + ارسال رایگان کالا + 5% اعتبار بیشتر در هر خرید را در نظر بگیرید.

دقت کنید که در این مدل از باشگاه مشتریان و برنامه وفادارسازی، مشتری شما حتما باید هر ماه یکبار به شما مراجعه کند و هر بار مبلغی که شما مشخص کرده اید را خرید نماید.

بزرگترین نمونه این شیوه باشگاه مشتریان وفادار، Amazon Prime است، شرکت آمازون در باشگاه مشتریان خود برای مشتریانی که در سال 99 دلار خرید می کنند، یک هدیه 10.99 دلاری در ماه و امکاناتی از قبیل ارسال رایگان را در نظر گرفته است. جالب است بدانید که مشتریان وفادار فروشگاه آمازون که در دسته Prime (درجه یک) قرار گرفته اند سالانه بصورت میانگین 1500 دلار خرید می کنند در حالیکه مشتریان عادی بطور متوسط 650 دلار از آمازون خرید کرده اند.

تکنیک موثر در این مدل از باشگاه مشتریان:
طراحی این مدل از باشگاه مشتریان و برنامه وفادارسازی مشتری باید کاملا مطابق با نیاز مشتری و نوع محصول یا خدمت ارائه شده از سمت شما باشد، ضمن اینکه پیشنهاد شما با توجه به سود بدست آمده در دوران تعهد مشتری باید کاملا اغوا کننده باشد و انگیزه لازم را در مشتری ایجاد کند.

فراموش نکنید که این مدل از وفادارسازی مشتریان ، علاوه بر منافع مالی برای شما، جنبه تبلیغات دهان به دهان نیز دارد و یک مزیت رقابتی بزرگ به نسبت رقبا محسوب می شود..

بیشتر بخوانیم:
- مشکلات رایج در راه اندازی باشگاه مشتریان مراکز تجاری
- افزایش فروش با باشگاه مشتریان همدیگه
- برنامه های وفادارسازی و آشنایی با انواع آن (Loyalty Types)کلیدواژه‌ها: راه اندازی- ایده- محصول- خدمت-کسب و کار- وفادارسازی- مشتری-امکانات ویژه-مشتری VIP-باشگاه مشتریان-ارسال رایگان- آمازون-تکنیک موثر-تعهد مشتری-وفادارسازی مشتریان-منافع مالی