شهرنوین

حسابداری

باشگاه مشتریان مبتنی بر بازی کاری (Gamification)

در طراحی باشگاه مشتریان و برنامه وفادار سازی مشتریان خود یک بازی طراحی کنید! امروزه هدف مشتری از خرید فقط برطرف کردن نیاز های زندگی نیست، مشتریان دوست دارند از خرید خود بیشترین لذت را ببرند، طراحی یک بازی در باشگاه مشتریان ، علاوه بر معروف و محبوب کردن برند شما، به وفاداری مشتریان و همچنین تبلیغات دهان به دهان و در نتیجه افزایش مشتریان جدید نیز کمک شایانی خواهد کرد.

برگزاری مسابقه و قرعه کشی نمونه ای از راه های ایجاد لذت در مشتری است، این مدل از وفادارسازی مشتریان برای اکثر کسب و کارها قابل اجرا و تاثیر گذار است.

تکنیک موثر در این مدل از باشگاه مشتریان:
در طراحی اینگونه روش های وفادارسازی مشتریان همیشه این ریسک وجود دارد که مشتری احساس کند هدف شما از اینکار بالا بردن برند خود و گول زدن مشتری برای خرید بیشتر است بنابراین توجه داشته باشید که امتیاز لازم برای ورود مشتری به بازی شما باید کاملا برای او دست یافتنی باشد، همچنین شانس برنده شدن مشتری در اینگونه بازی ها نباید کمتر از 25% باشد.

در طراحی باشگاه مشتریان و برنامه های وفادارسازی مشتری، مدل های بسیار متنوع دیگری نیز وجود دارد که به توجه به ماهیت یک کسب و کار و نوع مشتری آن کسب و کار از نظر جنسیت، میزان تحصیلات، سن، سطح فرهنگی، عادات و سایر پارامترهای تاثیرگذار طراحی می شوند.

"از مهمترین عوامل در موفقیت یک برنامه وفادارسازی مشتریان در درجه اول شناخت درست و دقیق کسب و کار و مشتریان بر اساس جلسات مشاوره منظم و در ادامه اجرای درست، دقیق و منظم باشگاه مشتریان وفادار است."

بیشتر بخوانیم:
- باشگاه مشتریان مبتنی بر تعهد مشتریان
- راه اندازی باشگاه مشتریان بصورت مشارکت با کسب و کار های دیگر
- برنامه های وفادارسازی و آشنایی با انواع آن (Loyalty Types)کلیدواژه‌ها: هدف مشتری-طراحی یک بازی-باشگاه مشتریان-تبلیغات دهان به دهان-افزایش مشتریان- وفادارسازی مشتریان-تکنیک موثر- وفادارسازی-طراحی باشگاه مشتریان- ماهیت یک کسب و کار-پارامترهای تاثیرگذار-برنامه وفادارسازی-باشگاه مشتریان وفادار