شهرنوین

حسابداری

مثال هایی از باشگاه مشتریان در دنیا

همه بازاریان برنده شدن را دوست دارند و یکی از مقیاس های رایج موفقیت ، به دست آوردن مشتری جدید است. تعجبی ندارد که ما زمان (و هزینه ی) بسیاری را صرف پاسخ به این سوال می‌کنیم که: بهترین راه ها، پیغام ها و زمان بندی برای کسب و جلب مشتریان جدید کدام اند؟

اگرچه پر کردن قیف همواره حیاتی خواهد بود، اما اطمینان از رضایتمندی مشتریان موجود، اهمیتی برابر با آن و به عقیده بسیاری هزینه کمتری از آن دارد. البته طرح های وفاداری مدت هاست وجود دارند (دادن اسباب بازی به مشتریان Happy Meals، امتیاز یکی بخر یکی را رایگان ببر، کوپن های دوباره برگردیدی که پس از خرید به مشتری داده می‌شوند یا امتیاز کارت اعتباری). اما طرح های وفاداری مشتری و روش های دیگر حفظ مشتری ، بیشتر درباره خدمات مشتری هستند تا پاداش ها.

%68 نسل هزاره اظهار می‌کنند که اگر برندی برنامه وفاداری خوبی نداشته باشد، نسبت به آن وفادار نخواهند بود. دو دلیل عمده عدم شرکت مصرف کنندگان در طرح وفاداری عبارتند از: طرح، پیشنهادهای جالبی ارائه نمی‌دهد (56%)، و کسب امتیاز به منظور گرفتن پاداش، بسیار مشکل است (54%). همچنین برند کیز (Brand Keys)، شرکت حمایت کننده شاخص تعهد وفاداری سالانه مشتری (CLEI) در سال 2015، در نوزدهمین نظرسنجی خود بیان می‌کند که انتظارات مصرف کننده در 64 گروه تا میزان تا 28% افزایش یافته است. (فوربز، برند کی). در سال 2015 گروه های جدید، Ridesharing مبتنی بر اَپ و Breakfast Bars بودند. اگر طرفدار بعضی از این برندها هستید، جزو افرادی محسوب می‌شوید که که امسال متعهد به وفاداری شده اند.

وفاداری تنها یک مرحله نیست… بلکه در تمامی مراحل سفر مشتری وجود دارد.


بیشتر بخوانیم:
- افزایش فروش با باشگاه مشتریان همدیگه
- مشکلات رایج در راه اندازی باشگاه مشتریان مراکز تجاری
- برنامه های وفادارسازی و آشنایی با انواع آن (Loyalty Types)کلیدواژه‌ها: موفقیت-مشتری جدید- مشتریان-رضایتمندی مشتریان-طرح های وفاداری-وفاداری مشتری-حفظ مشتری-خدمات مشتری- وفاداری-طرح وفاداری-شاخص تعهد وفاداری- مشتری