شهرنوین

حسابداری

طرح وفاداری مشتری و انواع آن

طرحی که مزایایی را برای مشتریانی که خریدها را تکرار می‌کنند یا زمان، پول و حتی اعتبار اجتماعی خود را برای مجموعه خرج می‌کنند، پیشنهاد می‌دهد در رابطه مصرف کننده با برند پر اهمیت است!

زیرا:

اولا مزایا می‌تواند علت ثبت نام فرد یا انجام خرید باشد. این نکته می‌تواند باعث به دست آوردن یک مشتری جدید شود. تقویت مزایا در چند تجربه ابتدایی مشتری با برند، ممکن است آغاز رابطه دائمی شود.

اگر فرصت هایی برای افزایش پاداش وفاداری به مشتریان داده شود و روابط هوشمندانه و هدفمندی بر پایه رویدادهای مهم زندگی، نیازهای شخصی و ترجیحاتشان با آنها برقرار شود، احتمال حمایتشان از مجموعه بیشتر خواهد شد. این امر نه تنها شامل پول بلکه ارجاعات، تکرار خرید و حتی رسانه اجتماعی و نگهداری عمومی برند و حمایت در گروه های آنها خواهد بود و مشتریان جدیدی را با خود به همراه خواهد داشت. و ما دوباره به مرحله کسب مشتری بر میگردیم.

اساسا طرح وفاداری بافتی پیوندی است که پاداش ها و پیشنهادات سفارشی را در طی رابطه در حال گسترش مشتری با برند به ایجاد می‌کند از ابتدا تا انتها که امیدواریم هرگز به پایان نرسد. طرح های وفاداری در "کسب امتیاز" یا "تخفیف در قیمت" متوقف نمی شود. طرح های وفاداری به طور شگفت انگیزی در اشکال و اندازه های بسیاری هستند. در اینجا نگاهی به برخی از انواع منحصر به فرد طرح های پاداش عضویت که صنایع به مشتریان ارائه می‌دهند خواهیم داشت:

- پاداش وفاداری عضویت شرکت محور
اعضای شرکت تعاونی در موفقیت سازمان سرمایه گذاری کرده اند.
مثال: شرکت تعاونی REI مزایای عضویت را تقسیم کرده است. بر اساس، REI پاداش شما سهمتان از سود سالانه شرکت است. بنابراین هرچه بیشتر خرج کنید بیشتر در رویکرد "همه برنده اند" شرکت خواهید داشت.

- جنبش گروهی و وفاداری به یک هدف
مثال: شنبه ی کسب و کار کوچکِ امریکن اکسپرس (American Express). اگر در شنبه بعد از سپاسگزاری از کسب و کارهای کوچک حمایت کنید، از فروشندگان شرکت کننده تخفیف می‌گیرید. Lyft پاداش ارجاعات برای راننده ها رانندگان می‌توانند برای ارجاع مسافران 10 دلار پاداش دریافت کنند. TheSkimm خوانندگان Skimm’bassadors و theSkimm به منظور برنده شدن امتیاز و پاداش های ارجاع، می‌توانند دوستان خود را به عضویت در خبرنامه یا دانلود اپ موبایلی ارجاع دهند.

- برای کسب پاداش، وفاداری خود را تغییر دهید
تغییر وفاداری بانکی یا بازکردن یک حساب جدید و احراز صلاحیت می‌تواند پاداش نقدی به همراه داشته باشد. ترفیعات حساب بانکی NerdWallet و مقایسه پاداش ها از سپتامبر 2016 را بررسی کنید.

- پاداش وفاداری بازدید های متعدد
"هرچه بیشتر بازدید یا خرج کنید، بیشتر به دست می‌آورید" را اغلب در صنایع رستوران، سفر و سرگرمی شاهدیم. مانند:
مهمان محبوب Starwood
پاداش فوری خط هوایی Southwest
پاداش ها و امتیازات رستوران OpenTable
Lettuce Entertain You Frequent Diner Club

- پاداش هزینه بیشتر/ رفتن به مرحله بعد
طرح پاداش زیبایی Sephora برای مشتریانی که به حد نصاب هزینه مشخصی می‌رسند امتیازاتی ارائه می‌کند که می‌تواند حتی تحویل رایگان یا انتقال مشتریان باشد. ایمیل سطح VIB سفورا پاداش های سطح را تشریح می‌کند که شامل 10 درصد تخفیف در خرید بعدی، تحویل رایگان، حمل رایگان و تاکید بر استفاده از برنامه موبایلی به منظور اطلاع از پاداش های بیشتر است. وضعیت امتیاز وفاداری به منظور ارجاع آسان، در قسمت راست و بالای هدر قرار دارد.

- طرح پاداش مشتری برندهای چندگانه
Starwood + Uber آیا میدانستید که در صورت لینک شدن به حساب اوبر خود می‌توانید امتیاز Starwood بگیرید؟ این همکاری وفاداری برای مسافرانی که ممکن است به هتل و خدمات حمل و نقل نیاز داشته باشند بسیار خوب است.
میتوانید امتیاز مهمان محبوب استار وود خود را که شامل امتیازهای اوبر نیز میشود، در My Account (حساب من) وب سایت یا اَپ موبایلی استار وود چک کنید.

- جوایز وفاداری Un-brand
امریکن اکسپرس حامی بسیاری از طرح های پاداشی است که به خریداران فروشگاه شریک خود پاداش می‌دهد. از جمله این شرکا Exxon، Hulu، Rite-Aid، AT&T، Enterprise rental ca، Expedia و غیره هستند. به مظور کسب امتیاز نیازی به هزینه کردن برای برند Exxon نیست و می‌توانید با هزینه کردن در برندهای شریک آن به جمع آوری امتیاز بپردازید. اگر به منظور پوشش محافظت خودکار، عضوی از AAA بوده باشید، می‌دانید که با جوایز عضویت منحصر به برند همراه است.
برای خرید از مغازه های Costco (کاستکو)، عضویت در آن ضروری است. جوایز Walgreens Balance به منظور بازخرید در خرید های بعدی، برای هر 1 دلار هزینه در اکثر خریدها، 10 سنت پاداش می‌دهد. عضویت پرداخت ممتاز آمازون، پیمان وفاداری به یک فروشگاه بزرگ آنلاین است و شامل مزایایی مانند حمل رایگان و اجرای رسانه است. دارندگان کارت اعتباری Banana Republic می‌توانند پس از رسیدن به سطح خرید مشخصی به وضعیت لوکس (Luxe) ارتقا یافته و پاداش هایی مانند حمل رایگان خریدهای آنلاین و انتخاب روز خرید مختص به فرد را دریافت کنند.

- پاداش های خرید محلی
Zipcar به رانندگان کرایه ای و کوتاه مدت خود که نیازمند عضویت پولی به منظور استفاده از خدمات ان هستند، معامله هایی را پیشنهاد می‌دهد.


بیشتر بخوانیم:
- مثال هایی از باشگاه مشتریان در دنیا
- مشکلات رایج در راه اندازی باشگاه مشتریان مراکز تجاری
- برنامه های وفادارسازی و آشنایی با انواع آن (Loyalty Types)کلیدواژه‌ها: اعتبار اجتماعی-انجام خرید-مشتری جدید-پاداش وفاداری- مشتریان-رویدادهای مهم-رسانه اجتماعی-طرح وفاداری-پاداش ها-پیشنهادات سفارشی-طرح های وفاداری-پاداش عضویت-شرکت محور-موفقیت سازمان-کسب و کار- تخفیف-پاداش ارجاعات-عضویت در خبرنامه-اپ موبایلی