شهرنوین

حسابداری

مدیریت تولید و بهای تمام شده

محاسبه بهای تمام شده محصولات یک واحد تولیدی و یا خدمات عرضه‌شده توسط یک موسسه خدماتی به وسیله تکنیک هایی صورت می گیرد که اصطلاحا « حسابداری بهای تمام شده » نام دارد.

با وجود اینکه نتیجه نهایی کار حسابداران در این زمینه، محاسبه بهای تمام ‌شده محصولات یا خدمات یک موسسه است ولی در جریان انجام این کار، اطلاعات بسیار ارزنده‌ای در ارتباط با نوع هزینه‌ها، محل وقوع آنها و دلیل افزایش و یا کاهش بهای تمام ‌شده محصولات یا خدمات به مدیریت ارائه می‌گردد که به مدیریت برای انجام مدیریت هزینه‌ها کمک شایانی می‌نماید.

بهای تمام شده تولید عموماً در سه دسته تقسیم بندی می شود:

1- مواد اولیه مستقیم:
عبارتند از موادی که به طور مشهود قابل ردیابی به واحد محصول هستند.

2- دستمزد مستقیم:
به دستمزد کارکنانی گفته می شود که فعالیت شان مستقیماً صرف تبدیل مواد اولیه به محصول نهایی می شود.

3- سربار تولید:
مخارجی است که بطور غیر مستقیم در رابطه با تولید محصول صرف می شود.


ماژول مدیریت تولید ، از سری محصولات شرکت شهرنوین با دارا بودن تمامی امکانات مورد نیاز برای مدیریت و حسابداری تولید و بهای تمام شده یک کارخانه، سازمان یا شرکت تولیدی و خدماتی، کاربران و حسابداران را قادر می کند که به صورت کاملاً مکانیزه عملیات تولید را زیر نظر داشته باشند و اقلام بهای تمام شده تولید را از این طریق مدیریت کنند.

همچنین شما با کمک ماژول مدیریت تولید می توانید قبل از اینکه فرآیند تولید یک محصول را شروع کنید، با توجه به فرمول ساخت هایی که برای هر محصول معرفی کردید، قیمت تمام شده محصول را مشاهده کنید و در صورتیکه صرفه اقتصادی داشت فرآیند تولید را آغاز کنید. همچنین شما می توانید تولیدات خود را براساس سفارشات گرفته شده انجام دهید. امکانات کاربردی این نرم افزار در مدیریت صحیح و به صرفه اقتصادی بودجه یک سازمان بسیار موثر است و می تواند از ضررهای مالی آتی جلوگیری کند.

بیشتر بخوانیم:
- چگونه فروش حرفه‌ای موفق داشته باشیم؟
- گذری بر استانداردهای حسابداری ایران
- سیستم انبارداری دائمی و ادواری هماکلیدواژه‌ها: محاسبه بهای تمام شده محصولات- حسابداری بهای تمام شده-ماژول مدیریت تولید- شرکت شهرنوین- بهای تمام شده تولید- مدیریت تولید- قیمت تمام شده محصول