شهرنوین

حسابداری

آیپد 12/9 اینچی و مک بوک پرو 16 اینچی اواخر 2020 با فناوری mini-LED به بازار عرضه می‌شود

براساس اعلام مینگ چی‌کو، آیپد 12/9 اینچی و مک‌بوک‌ پرو 16 اینچی اپل با بهره‌مندی از نمایشگر mini-LED اواخر 2020 به بازار عرضه می‌شود. 

مینگ چی‌کو، کارشناس مسائل مربوط به اپل، در یادداشتی اطلاعاتی از برنامه‌ی زمانی کوپرتینویی‌ها برای عرضه‌ی محصولاتش با فناوری mini-LED اعلام کرد که باید منتظر آیپد 12/9 اینچی و مک‌بوک پرو 16 اینچی با بهره‌مندی از فناوری mini-LED تا اواخر سال میلادی آینده باشیم.

پیش‌بینی مینگ چی‌کو حاکی از آن است که به‌مرور زمان، بین 4 تا 6 محصول اپل از فناوری نمایشگر mini-LED بهره خواهند برد. ظاهرا نخستین دستگاهی که با نمایشگر mini-LED و پردازنده‌ی قدرتمند A14X به بازار عرضه می‌شود، آیپد پرو 12/9 اینچی است که احتمالا فصل سوم 2020 دردسترس کاربران قرار می‌گیرد. 

آیپد پرو 11 2018 اپل / Apple iPad Pro 11 2018

مینگ چی‌کو معتقد است محصول بعدی با نمایشگر mini-LED، مک‌بوک پرو 16 اینچی خواهد بود که فصل چهارم 2020 شاهد عرضه‌ی آن به بازار خواهیم بود. پیش‌تر نیز، وی اعلام کرده بود آیپد و مک‌بوک پرو کوپرتینونشین‌ها اواخر 2020 یا اوایل 2021 با نمایشگر mini-LED معرفی می‌شوند. آخرین یادداشت وی نشان می‌دهد اواخر ،2020 دستگاه‌های اپل با فناوری mini-LED دردسترس کاربران قرار خواهد گرفت. 

درمجموع، مینگ چی‌کو پیش‌بینی می‌کند اهالی کوپرتینو در دوسه سال آینده بین 4 تا 6 محصول با فناوری mini-LED معرفی می‌کند؛ درنتیجه، ظاهرا اپل قصد دارد به‌سرعت از فناوری mini-LED در محصولات خود استفاده کند. باتوجه‌به اینکه نمایشگر با فناوری mini-LED طیف رنگ گسترده (Wide Color Gamut) و نسبت کنتراست درخورتوجه و تاریکی موضعی (localized dimming) ارائه می‌دهد، اپل به استفاده از این نمایشگرها برای محصولات خودش علاقه‌مند است. به‌علاوه‌، نمایشگرهای mini-LED باعث می‌شود پنل دستگاه باریک‌تر شود و مصرف انرژی کمتری داشته باشد و همانند نمایشگرهای OLED، کمتر دچار سوختگی پیکسل می‌شوند. 

یادداشت اخیر مینگ چی‌کو نشان می‌دهد ظاهرا اپل با سرعت بیشتری به‌دنبال استفاده از فناوری چنین نمایشگرهایی برای محصولاتی همچون آیپد و مک‌بوک پرو است. البته در نظر داشته باشید زمان زیادی تا عرضه‌ی نخستین آیپد پرو با نمایشگر mini LED باقی مانده است و باید صبر کنیم و ببینیم درنهایت این شرکت آمریکایی چنین برنامه‌ی زمانی را رعایت می‌کنند یا خیر.

درواقع، هنوز نمی‌توان به‌صورت قطعی درباره‌ی جدول برنامه‌ی زمانی اپل برای تولید آیپد سال 2020 اظهارنظر قطعی کرد. پیش‌تر گفته شده بود کوپرتینونشین‌ها اوایل 2020 آیپد پرو جدیدی معرفی می‌‌کنند. پس، این امکان وجود دارد اپل برای سال آینده دو مدل جدید از آیپد پرو به بازار عرضه کند که احتمالا یکی از آن‌ها آیپد پرو 12/9 اینچی با نمایشگر جدید خواهد بود. 

منبع 9to5mac

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده