شهرنوین

حسابداری

سوپراسپرت مفهومی کارما SC2 با گشتاور 13,500 نیوتن‌متری معرفی شد

خودرو مفهومی CS2 نمونه‌ای از خودرو اسپرت تمام‌برقی است که در آینده‌ی نزدیک، شرکت تازه‌تأسیس کارما تولید خواهد کرد.

استارتاپ کارما واقع در کالیفرنیا به تولید خودروهای الکتریکی مشغول است. این شرکت در نمایشگاه خودرو لس‌آنجلس علاوه‌بر سدان ریورو GTS که نسخه‌ی بهبودیافته‌ی ریورو GT محسوب می‌شد، مدل مفهومی CS2 را رونمایی کرد.

طرح مفهومی CS2 با داشتن کاپوت بلند و کابینی کوتاه، شبیه مدل گرند تور کلاسیک به‌نظر می‌رسد. این محصول یکی از بزرگ‌ترین درهای پروانه‌ای را در بین خودروها دارد؛ کابینی باریک که دو صندلی زیبا در داخلش آن را بسیار جذاب جلوه می‌دهد. مشابه دیگر خودرو مفهومی کارما، یعنی رودستر CS1 ویژن که اوایل امسال معرفی شد، CS2 هم پیشرانه‌ی زیر بدنه دارد.

کارما CS2 کانسپت

مدل مفهومی CS2 الکتریکی است و موتورهای قرار گرفته در جلو و عقب آن 1،085 اسب‌بخار قدرت و گشتاور باورنکردنی 13,500 نیوتن‌متر را به هر چهار چرخ منتقل می‌کنند. زمان رسیدن از سکوت به سرعت 96 کیلومتربرساعت 1/9 ثانیه اعلام شده است که تقریبا هم‌ردیف تسلا رودستر آینده و اسپارک Owl است. باتری CS2 از نوع 120 کیلووات‌ساعتی است و زیر تونل مرکزی و داشبورد و صندلی‌ها قرار دارد و خودرو با هربار شارژ تقریبا 564 کیلومتر را طی می‌کند. از فیبرکربن در بخش‌های مختلفی از خودرو استفاده شده است و ترمزهای سرامیکی و سیستم تعلیق مسابقه‌ای از دیگر امکانات جالب این خودرو هستند.

کارما CS2 کانسپت

کارما CS2 کانسپتفناوری Play and Drive کارما ظاهرا به صاحبان خودرو اجازه می‌دهد رانندگی‌های قبلی را با استفاده از تجربه‌ی شبیه‌سازی‌شده‌ی داخل اتومبیل، دوباره زنده کنند. این کار به‌لطف دوربین باکیفیت زیر شیشه‌ی جلو و حسگرهای لیدار امکان‌پذیر خواهد بود تا ضبط 360 درجه‌ای از محیط اطراف خودرو انجام شود. لیدار فناوری سنجش از راه دور است که با تاباندن لیزر به هدف و تجزیه‌وتحلیل نور بازتابیده‌شده، فاصله را اندازه می‌گیرد.

کارما CS2 کانسپت

کارما CS2 کانسپت

هنگامی‌که راننده پارک می‌کند، پروژکتور لیزری CS2 سفر را به‌صورت شبیه‌سازی‌شده تکرار می‌کند و از تلفن‌هوشمند متصل به دوربین پشت خودرو، به‌عنوان آینه‌ی عقب استفاده می‌کند. به‌گفته‌ی کارما، این قابلیت به رانندگان امکان می‌دهد مهارت‌های خود را به‌مرور بهتر کنند.

منبع motor1 topgear

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده