شهرنوین

حسابداری

با گذشت تقریبا یک‌سال از درگذشت جسی کامبس، گینس او را به دلیل دستیابی به رکورد سرعت زمینی 841 کیلومتربرساعت به‌عنوان سریع‌ترین راننده زن جهان معرفی کرد.

در ماه اوت سال 2019، فاجعه‌ای در دنیای اتومبیل‌رانی رخ داد و جسی کامبس درحالی‌که سعی در ثبت رکورد سرعت زمینی جدیدی داشت، در تصادف درگذشت. هم‌اکنون کتاب رکوردهای جهانی گینس با نام‌گذاری رسمی این زن به‌عنوان سریع‌ترین راننده خودرو زن، دستاوردها و تلاش‌های او را ستود. این سازمان برای رسیدن به رکورد سرعت 841/338 کیلومتربرساعت، عنوان «سریع‌ترین زن دارای رکورد سرعت زمینی» را به او اعطا کرد.

جسی کامبس در تلاش بود تا در سال 2013 با خودروجت (jet car) به سرعت 641 کیلومتربرساعت در بستر دریاچه خشک صحرای اَلوُرد در ایالت اورگان دست یابد. او توانست پیش از تصادف این سرعت را به‌نام خود در گینس ثبت کند. بااین‌حال سرعت جدید او، رکورد پیشین 825/1 کیلومتربرساعت کیتی اونیل را که از سال 1976 بدون تغییر باقی مانده بود، ارتقا داد. 

جسی کامبس در هنگام تصادف و مرگ، تنها 39 سال داشت. او در آن سن نسبتا کم، جایگاه و محبوبیت خاصی در دنیای خودرو به دست آورد و به‌عنوان سازنده‌ای ماهر، مسابقه‌دهنده و مجری رسانه‌ای در نمایش‌های تلویزیونی مانند Overhaulin ،Xtreme 4x4 ،Mythbusters و All Girls Garage ایفای نقش کرد. 

جسی کامبس نویسنده مطالب خودرویی در نشریه‌ی اتوبلاگ نیز بود و علاوه براین به‌عنوان مجری برنامه‌ی «The List» در کل اجرای 70 قسمتی خود از دسامبر 2011 تا دسامبر 2017 جلوی دوربین رفت. این نمایش در سال 2013 از شبکه سرعت (Speed Network) و در سال 2015 از ولوسیتی (Velocity) پخش شد. نمایش The List سال 2014 در بخش سفر و ماجراجویی موفق به دریافت جایزه فیلم و ویدئوی آنلاین وبی شد. کامبس علاوه بر سایر برنامه‌های تلویزیونی، در «گاراژ جی لنو» هم حضور یافت.

جسی کامبس علاوه بر ثبت رکورد سرعت، موفقیت‌های دیگری نیز دارد. او اولین زنی بود که موفق به کسب پیروزی در کلاس خودروهای خاص مسابقات کینگ آف همرز (King of Hammers) شد و در این مسابقات عنوان قهرمان ملی را به دست آورد. او همچنین در سال 2011 در مسابقات Baja 1000 به مقام دوم در کلاس خود دست یافت.

موزه خودرو پیترسن در لس آنجلس برای بزرگداشت جسی کامبس، در سال 2019 نمایشگاهی با نام «جسی کامبس: زندگی با تمام سرعت» ​​برگزار کرد. این نمایشگاه شامل موتورسیکلت‌های او، لوازم و وسایل شخصی مسابقه‌ای (شامل کلاه، دستکش و سایر لباس‌های مسابقه) و غنائم مسابقه بود. کمک‌های مالی در این رویداد به منظور حمایت از زنان در زمینه‌های مکانیکی به بنیاد جسی کامبس اختصاص یافت.

منبع autoblog motor1

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده