شهرنوین

حسابداری

با ساخت آخرین نسخه از سدان بنتلی مولسان و نگه‌داری احتمالی آن در بایگانی، خودروساز بریتانیایی قصد دارد فلایینگ اسپر را به‌عنوان مدل پرچم‌دار خود عرضه کند. 

با پایان تولید مدل قدیمی بنتلی مولسان، فلایینگ اسپر نقش پرچم‌دار این برند را بر عهده می‌گیرد. بنتلی جزئیات زیادی درباره آخرین نسخه مولسان ارائه نمی‌دهد. در بیانیه این شرکت آمده است که «خانه آینده بنتلی مولسان به‌عنوان یک راز بزرگ حفظ می‌شود». به‌نظر می‌رسد بنتلی قصد دارد این سدان مخصوص را در بایگانی نگه دارد.

دو تا مانده به آخرین مدل بنتلی مولسان، نسخه 6.75 با تیونینگ مولینر و نمای بیرونی دارای طرح رنگ دوتایی رز طلایی و تنگستنی است. این نسخه به خریداری در ایالات متحده آمریکا تعلق دارد و قرار است به‌زودی راهی خانه مالک شود.

بنتلی مدل‌های مدرن مولسان را در نمایشگاه پبل بیچ کنکو دلگانس سال 2009 رونمایی کرد و فروش آن سال بعد آغاز شد. از آن زمان، این شرکت موفق به تحویل بیش از 7،300 دستگاه مولسان شده است. علاوه بر مدل معمولی، این برند در سال 2012 نسخه Mulliner Driving Specification را به سبد محصولات اضافه کرد که امکانات بیشتری همچون سانروف بزرگ و کولر مخصوص بطری نوشیدنی دارد. نسخه عملکردمحور بنتلی مولسان اسپید (Speed) در سال 2015 با پیشرانه 6/75 لیتری خورجینی هشت سیلندر و 530 اسب‌بخار قدرت به‌همراه 1،100 نیوتن‌متر گشتاور عرضه شد. 

در سال 2016، ظاهر طراحی جدید مولسان با تغییراتی مانند جلوپنجره پهن‌‌‌تر، چراغ‌های جلو اصلاح‌شده و فضای داخلی مجهز به سیستم سرگرمی به‌روزرسانی‌شده معرفی شد. بنتلی همچنین نسخه‌ای از مولسان با فاصله محوری بزرگ‌تر معرفی کرد که فضای بیشتری را نیز دراختیار مسافران عقب قرار می‌داد.

برای تجلیل از پایان تولید مولسان، بنتلی نسخه 6.75 مولینر را در سال 2020 معرفی کرد. این شرکت فقط 30 مدل از آن‌ها را با استفاده از نسخه Speed ​​به‌عنوان مدل پایه ساخت. سدان مخصوص بنتلی سپس امکاناتی مانند تریم اضافی کرومی، دکمه‌های کنترل سیستم تهویه با طرحی شبیه درپوش روغن پیشرانه و نمای برش‌خورده‌ای از پیشرانه روی نشانگرها و ساعت دریافت کرد.

مرگ مولسان همچنین نشانگر بازنشستگی پیشرانه 6/75 لیتری V8 بنتلی پس از ورود به تولید در سال 1959 است. نسخه اصلی این پیشرانه تنها 180 اسب‌بخار قدرت داشت اما به‌روزرسانی‌های پیشرفته در نهایت خروجی آن را به 530 اسب‌بخار رساند.

منبع motor1

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده