استراتژی قوی با هدف افزایش فروش و وفاداری مشتریان

ارتباط مداوم و مستمر با مشتریان

بانک اطلاعاتی جامع

بانک اطلاعاتی جامع

همدیگه؛ بستری مطمئن برای ایجاد و تکمیل بانک اطلاعاتی، تحلیل این اطلاعات و استفاده مناسب از آن در راستای پیش‌برد اهداف هر کسب و کار است.

تحلیل رفتار مشتریان

تحلیل رفتار مشتریان

همدیگه قادر به تشخیص علایق، نیاز‌ها و عادات مشتریان در بازه‌های زمانی مختلف و ریز تراکنش‌های هر مشتری می باشد.

افزایش فروش

افزایش فروش

فروش بالا مهم‌ترین دغدغه هر کسب‌و‌کاری است و لازمه آن داشتن مشتریانی است که علاوه بر تکرار خرید از محصولات ما، آن را به دیگران نیز پیشنهاد کنند.


کشف و ارتباط با مشتریان

کشف و ارتباط با مشتریان

همدیگه به دنبال کشف مشتریان و ایجاد ارتباطی مؤثر با آن‌هاست تا به مجموعه وفادار بمانند. مادامی که این ارتباط حفظ و تقویت شود مشتری جای دیگری نخواهد رفت.

ارائه گزارش و نمودار

ارائه گزارش و نمودار

ارائه گزارش و نمودار میزان فروش، مقایسه ماهانه و کمک به برنامه‌ریزی‌های آینده از دیگر قابلیت‌های همدیگه می باشد که نقش اساسی در تصمیم گیری آتی کسب و کار دارد.

سفارشی کردن

سفارشی کردن

تیم متخصص همدیگه برای باشگاه مشتریان شما، برنامه‌ریزی‌های مدون و منظمی را انجام می‌دهند. این برنامه ها شامل سناریو‌هایی است که با توجه به نوع کسب‌و‌کار شما تعریف می‌شوند.

پوشش کلیه نیازهای یک کسب‌و‌کار

هر کسب و کار دارای نیازهای متنوع و مختص به خود است. نرم افزار یکپارچه همدیگه با شناسایی این نیاز ها توانسته است به خوبی آنها را پوشش دهد.

پوشش کلیه نیازهای یک کسب‌و‌کار

پوشش کلیه نیازهای یک کسب‌و‌کار

همدیگه محصولی از شرکت شهرنوین است که بر پایه سایر محصولات این شرکت به صورت 360 درجه استوار شده است. این نرم‌افزار یکپارچه به تنهایی کلیه نیازهای یک کسب‌و‌کار را پوشش می‌دهد.

  • یکپارچگی نرم افزار
  • طراحی 360 درجه
  • نیازسنجی برای هر کسب و کار

هوشمندی

همدیگه به صورت هوشمند و اتوماتیک، پروسه عضویت مشتری و دادن اعتبار و امتیاز را در کوتاه‌ترین زمان در عین سادگی ممکن می‌سازد. تشخیص تمامی آفرها و سیستم‌های اعتبار‌دهی بعد از برنامه‌ریزی های اولیه به‌صورت اتوماتیک انجام خواهد شد.

  • اتوماسیون پروسه عضویت
  • برنامه ریزی مخصوص هر کسب کار
  • امتیازدهی و اعطای اعتبار بصورت اتوماتیک
هوشمندی

انعطاف پذیری

انعطاف پذیری

قابلیت انعطاف و گسترش همدیگه این امکان را می‌دهد که با خیال راحت به موازات پیشرفت کسب‌و‌کارتان، بتوانید به تعریف شعب مختلف، دسته‌بندی مشتریان بر اساس میزان وفاداری، امکان تعامل با سایر کسب ‌و‌کار‌ها و اجرای مدل‌های مختلف بازاریابی فکر کنید. با همدیگه به راحتی می‌توانید کلیه این تغییرات را در باشگاه مشتریان خود طراحی و پیاده‌سازی کنید.

  • تعریف شعب
  • طراحی و پیاده سازی تغییرات
  • دسته بندی و درجه بندی مشتریان